31 Ekim 2023 - 17:23
Çayırova Spor Lisesi’nin temeli atıldı

Çayırova’ya kimlik kazandıracak vizyon projeler arasında yer alan Çayırova Spor Lisesi’nin temeli, bugün gerçekleşen törenle atıldı.

 

Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışacak örnek bir proje olan Çayırova Spor Lisesi’nin temeli, bugün düzenlenen törenle atıldı. Çayırova Belediyesi’nin öncülüğünde Ekol Lojistik Firması tarafından ilçeye kazandırılacak ve Çayırova’nın marka değerini yükseltecek vizyon projenin temel atma törenine Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Ekol Lojistik ve Ekol Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, siyasi partilerin ilçe başkanları ve protokol üyeleri katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan temel atma töreninde söz alan Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “Sevgili belediye başkanımız bizlere bir projeyle geldi. Bölgede bu kadar yatırımı olan bir kurumun, bu bölgeye de eğitim konusunda bir yatırım yapması gerektiğini söyledi ve kendisine de bundan gurur duyacağımızı söyledik. Yapılacak proje bölgemizde örnek bir çalışma olacak” dedi.

 

“ÇABAMIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Akmenşen ise, “Bu yatırımların bizler için önemli değerleri var. İnşallah seneye açılışını yapacağız. Sağ olsun belediye başkanımızın hayırseverimizi bu işe yüreklendirmesi bizim için çok değerli. Derdimiz, katkımız ve çabamız çocuklarımız için. Bu çalışma da hem ilimize hem de ilçemize örnek olacak. Ben katkılarından ötürü Ekol ailesine ve Bünyamin Çiftçi başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

“SPOR ÇALIŞMALARIMIZI BİLİMLE TAÇLANDIRIYORUZ”

Çayırova Spor Lisesi’nin temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Başkan Çiftçi, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlayarak başladığı konuşmasında şunları dile getirdi; “Hayırlı bir işin başlangıcı için buradayız. Biz 4,5 yıldır görev yapıyoruz ve görev süremiz boyunca sıradan bir belediye yönetimini hedeflemedik. Şehrin hem imarı hem de ihyası noktasında adımlar atmamız gerektiğini bildiğimiz için gayret gösteriyoruz. Bu noktada bizlere yardımcı olan sayın valimiz ve sayın kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Taşın altına elini değil, gövdesini koyan Ekol ailesine teşekkür ediyorum. Bizler çocuklarımız ve gençlerimizin kaliteli birer birey olabilmesi için her kurumun katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Okulun açıldığı günleri de görmeyi rabbim bize nasip etsin. Bizler sporda çok iddialıydık. Hem ilçemize ikinci spor salonunu kazandırıyoruz hem de bunu bilimle taçlandırıyoruz. Projenin bugünkü durumuna gelmesinde il milli eğitim müdürümüzün de çok büyük katkısı oldu. Kazasız belasız inşallah inşaat çalışmaları tamamlanır ve çocuklarımıza ilim irfan yuvası olur.”

 

“CUMHURİYET’İN RUHUNA YAKIŞIR YATIRIM”

Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal, programda yaptığı konuşmada, “Çayırova’mız çok hızlı büyüyor. Bir yerin nüfusunun artması çok güzel ama eğitim ve spor tesisleri gibi yerler noktasında bizim sorumluluğumuz çok artıyor. Spor okulları her yerde açılmıyor. Böyle güzel ve vizyoner okulun açılması çok gurur verici. Bunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 2 gün önce Cumhuriyet’in 100. yılını kutladık. Cumhuriyet, medeniyet, ilerlemek, bilim, teknik demek. Bugünkü anlamıyla Cumhuriyet demek Çayırova’ya modern bir spor lisesi açmak demek. Bu yatırımı Cumhuriyet’in ruhuna ve Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere çok uygun bir yatırım olarak görüyorum. Bu yatırımı yapanlar kendileriyle ne kadar gurur duysa azdır. Allah nasip ederse Cumhuriyetimizin 101. yılında da burayı hep birlikte açacağız” dedi.

 

ÇAYIROVA’NIN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAK PROJE

Türkiye’de alanında sayılı liselerden biri olarak inşa edilecek Çayırova Spor Lisesi, modern mimarisiyle de dikkat çekiyor. Bir yılda tamamlanması planlanan Çayırova Spor Lisesi, 25 bin metrekare alanda derslikleri, kız-erkek yatılı pansiyonları, spor tesisleriyle birlikte 300 öğrenciye yatılı hizmet verebilecek. 

Diğer Haberler
#cayirovabld