Çayırova Meclisi’nde 100. Yıl Coşkusu

Haberiniz Olsun
04 Mart 2021

Çayırova Meclisi’nde 100. Yıl Coşkusu

Çayırova Meclisi’nde 100. Yıl Coşkusu
Çayırova Meclisi’nde 100. Yıl Coşkusu
Çayırova Meclisi’nde 100. Yıl Coşkusu

Çayırova Belediyesi'nin Mart ayı olağan meclis toplantısında, milli marşımızın kabulünün 100.yılı ve 2021’in “İstiklal Marşı Yılı”  olarak ilan edilmesi doyasıyla İstiklal Marşımız coşkuyla okundu.

Çayırova Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin başkanlığında kültür salonunda gerçekleşti. Toplantıda Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 2021’in İstiklal Marşı yılı ilan edilmesi ve milli marşımızın kabulünün 100. yılı dolayısı bir konuşma yaptı.

Başkan Çiftçi,” Bildiğiniz gibi İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılı dolayısıyla 2021 yılı, devletimiz tarafından “İstiklal Marşı” yılı olarak ilan edildi. Çayırova Belediyesi olarak bizler de, Çayırova’da İstiklal Marşı ruhuyla milli marşımızı ve şairimizi gelecek kuşaklara daha iyi anlatabilmek adına bir çalışma yapıyoruz.

Medeniyetimizin ortak değerlerinden izler taşıyan milli ve manevi şahsiyetlerimizi, onların milletimize mal olmuş nadide eserlerini, gençlerimizin örnek alması için Çayırova’mızda yaşatmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. ”dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Çiftçi,  İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı dolayısıyla meclis üyeleri ile saygı duruşunun ardından milli marşımızı okudular.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından Nisan ayı meclis toplantısının 6 Nisan Salı günü yapılmasına karar verildi.

444 12 21
ÇÖZÜM HATTI