Başkanın Mesajı

Saygı değer Çayırovalı hemşehrilerim;

Çayırova Belediyesi olarak her gün sorumluluklarımızı yerine getirmek ve yeni hizmetler geliştirmek amacıyla sürekli değerlendirmeler ve toplantılar yapıyoruz. Yeni teknolojilerin ve yeni kavramların yerel yönetimlere entegre edilmesi için çalışıyoruz. Amacımız Çayırova’nın “Marka Kent” vizyonuna ulaşmasıdır. Bizler biliyoruz ki ölçme-değerlendirme yapmadan bir işin/hizmetin doğruluğunu, vatandaşın o hizmetten memnun olup olmadığını öğrenmek mümkün değildir. Aktif bir yönetim anlayışı, kurumsal kapasiteyi artırma ve sürdürülebilir kalite anlayışı ile hizmetlerimizi yaparken hizmet çeşitliliğini ve katılımcılığı artırarak ilerliyoruz.

Sosyal belediyecilik ve insan odaklılık anlayışımızla vatandaşımıza en doğru, güvenilir hizmeti vermek ve her alanda öncü olmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda sizlerin teveccühü ile geldiğimiz belediye başkanlığı görevinde, “Şehrimizi İmar, Geleceğimizi İnşa Ediyoruz” düşüncesinden hareketle daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak hedefiyle oluşturduğumuz 2020- 2024 yılları stratejik planımızın 2019 yılında altyapısını oluşturduk ve hizmete dönüştürmek için gayret gösteriyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, bölgemiz, konumu ve ülke ekonomisine katkısı ile ülkemizin önemli lokomotiflerinden biridir. Çayırova işleyen çarkın önemli bir dişlisidir.

2019 yılı içerisinde göreve gelmemizle birlikte belediyemizin rutin çalışmaları herhangi bir aksaklık yaşanmadan, acil sorunlara kalıcı çözümler üretmek amacıyla sürdürüldü ve sürdürülmektedir. Üstyapı çalışmaları, temizlik faaliyetleri, yol yapımı ve iyileştirmeleri, ilçemizdeki park ve yeşil alanların sürekli olarak bakımı ve kontrol altında tutulması bu çalışmaların arasında sayılabilir.

Her mahallemizin sosyal, kültürel ve fiziki yapısının neye ihtiyacı varsa bunları tespit ederek ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesi amacı ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu tespitleri gerçekleştirirken halkımızla birlikte ilkini gerçekleştirdiğimiz mahalle meclisleri bizlerin en büyük dayanağı olmuştur. İlkini gerçekleştirdiğimiz Çayırova Kitap Fuarı, yeni kurulan pazarımız, mahalle meclislerimiz, çocuk kulüplerindeki statü değişikliği, Whatsapp hattı, bayat ekmek toplama kutuları, sosyal yardımların yapıldığı Çayırova kart, hastane yerinin halkımızın talebiyle halkın yoğun yaşadığı bölgeye alınması, spor kulübümüzdeki sportif branşların ve sporcu sayısının artırılması, bilgi evlerindeki branş sayılarının fazlalaştırılması gibi konular, tasarrufu ön plana çıkardığımız ve planlamalarda bulunduğumuz bir yıl içerisinde yaptığımız yenilik ve faaliyetlerden bazılarıdır.

İhtiyaç sahibi ailelerimizi yalnız bırakmadık. Yetimlerimizi tespit ederek, gereken destekleri sağladık. Mali durumu iyi olmayan vatandaşlarımız için belediyeye gidip gelme sıkıntısını Çayırova kartla aştık. Engelli vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarına ulaşımı, bürokratik işlemleri ve medikal malzemelerinin temini gibi konularda destek sağladık. Yatalak veya kronik hastalarımıza yönelik medikal malzeme desteğinde bulunduk. Nakdi ve ayni yardımlarla tüm ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk.

Siz değerli hemşehrilerimize verdiğimiz her sözü yerine getirmek için canla başla çalışmaktayız. Çayırovamızın hiç bir noktasında başımızı öne eğdirecek tutmadığımız bir vaat olmaması, hatta hemşerilerimize yapacağız dediğimiz vaatlerin daha fazlasını yapmak için uğraş veriyoruz. İlçemizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmeye, sorunlara doğru çözümler üretmeye çalışıyoruz. En büyük gücümüzü yine istişarelerde bulunduğumuz, her zaman önceliğimiz olan halkımızdan aldık.

Planlı, akılcı, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edecek ve bu düsturla hareket edeceğiz. Tüm kurumları, derneklerimizi ve STK’larımızı birer paydaş olarak görüyoruz.

Hacı Bayram Veli diyor ki, “İnsan şehri inşa ederken aslında kendisini inşa eder. Gönülde ne var ise şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur.” Biz de Çayırova’yı gülistan yapmak için kollarımızı sıvadık. Bu aşkla projelendirmeler ve stratejik planımızı yaptık.

#cayirovabld